Sposób na kreatywne spędzenie czasu. Zajęcia z rysunku dla dzieci

Opublikowano: 5 sierpnia 2020

Coraz częściej w wolnym czasie dzieci sięgają po smartfony i tablety lub po prostu siadają do komputerów, zamykając się w wirtualnym świecie. Wciąż szukają bodźców, a te są tak naprawdę tuż przed nimi. Wystarczy rozejrzeć się wokół, a potem chwycić za kartkę i ołówek.

Jakie korzyści daje dzieciom rysowanie?

Nauka rysunku to doskonała forma ekspresji, która pozwala na wyrażenie emocji i uczuć. Dzięki niemu dziecko może dać upust wszystkiemu, co je dotknęło, zachwyciło, zestresowało lub poruszyło. To również jego własny sposób na pokazanie tego, w jaki sposób postrzega świat.

Rysowanie sprawia, że zmysły dziecka zostają wyostrzone, a wyobraźnia pobudzona. Malec skupia się na tym, co chce przedstawić na papierze, a tym samym nabywa umiejętności obserwacji. Dostrzega detale, eksponuje to, co dla niego istotne i rozwija koordynację wzrokowo-motoryczną. W dodatku ćwiczy rękę, co może mu pomóc podczas zajęć w szkole – na przykład w nauce pisania, rysunku technicznego, lekcji plastycznych i technicznych, a także w geometrii.

Kurs rysunku a kreatywne postrzeganie świata

Aby być kreatywnym, trzeba odrzucić krytyczne myślenie oraz ograniczenia. Osoba twórcza nawet wtedy, gdy nie umie czegoś wyrazić za pomocą ołówka czy pędzla, znajdzie sposób, by przedstawić ten temat po swojemu.

Rysowanie relaksuje, rozluźnia, daje ukojenie, a to z kolei sprzyja kreatywnemu myśleniu. Dziecko skupia się wyłącznie na martwej naturze, krajobrazie lub osobie, którą ma do sportretowania. Z czasem zaczyna zauważać swoje postępy, dostrzega, że wokół niego jest wiele ciekawych tematów, które można narysować. Przestaje patrzeć na rzeczy i zjawiska tak, jak inni. A to sprawia, że w jego głowie powstaje wiele ciekawych pomysłów i idei, które natychmiast chce wdrożyć w życie. Smartfon nie jest już najważniejszy, a z czasem może stać się nawet nudny.

Chcesz zobaczyć, czy twojemu dziecku spodoba się kurs rysunku? Przyjdź na zajęcia pokazowe do szkoły rysunku Sealart. Zrobimy wszystko, by połączyć kreatywną naukę z zabawą i pokazać twojemu dziecku, że świat sztuki ma mu wiele do zaoferowania.

Więcej informacji o naszych kursach rysunku dla dzieci dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy/kursy-dla-dzieci


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


Zobacz również

Top 5 zasad w rysunku dla dzieci
Bez nauki chodzenia nie zaczniesz biegać, bez znajomości liter niczego nie napiszesz, ani nie przeczytasz,...
Więcej
Rysunek dla dzieci – pobudzenie kreatywności
Szukasz pomysłu na rozbudzenie kreatywności u swojego kilkulatka? Dostrzegasz, że dziecko ma naturalne predyspozycje i znajduje wiele...
Więcej