Rysunek dla dziecka – korzyści z rysowania

Opublikowano: 6 kwietnia 2020

Rysowanie to dla dzieci oczywiście świetna zabawa, ale to nie koniec korzyści, z którymi wiąże się tworzenie. Już bardzo małe dzieci uczą się poznawania świata, kształtów i kolorów wykorzystując do tego rysunek. Kreślą – początkowo bez ładu i składu, obserwując swoją sprawczość i ślady pozostawiane przez kolorową kredkę. Z wiekiem nabywają umiejętności intencjonalnego odwzorowywania pożądanych kształtów, uczą się rysować ludzi, ulubione postaci z bajek czy zwierzęta.

Dla małych dzieci, tych, u których komunikacja ze światem jest jeszcze ograniczona i pozbawiona słów, rysowanie jest formą ekspresji, wyrażania siebie, swoich emocji i sposobu, w jaki widzą świat. Ten aspekt jest zresztą również wykorzystywany przez dzieci starsze, które nie zawsze potrafią poradzić sobie z wielowymiarowym światem uczuć i emocji.

Rysowanie to także bezcenne i nieograniczone możliwości treningu koordynacji wzrokowo-motorycznej. Ale to nadal nie koniec, bo rysowanie wspaniale trenuje również bystrość oraz wyobraźnię. Żeby maluch mógł narysować obiekt, który chciałby przenieść na papier, musi sobie najpierw dokładnie przypomnieć, jak ów obiekt wygląda – z detalami.

Zajęcia z rysunku dla dzieci to wspaniały sposób na rozwój kreatywności, wnikliwego obserwowania świata, wyobraźni, wsparcie motoryki, nauka umiejętnego operowania językiem sztuki w wyrażaniu emocji, no i doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu!


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


 

Zobacz również

Top 5 zasad w rysunku dla dzieci
Bez nauki chodzenia nie zaczniesz biegać, bez znajomości liter niczego nie napiszesz, ani nie przeczytasz,...
Więcej
Rysunek dla dzieci – pobudzenie kreatywności
Szukasz pomysłu na rozbudzenie kreatywności u swojego kilkulatka? Dostrzegasz, że dziecko ma naturalne predyspozycje i znajduje wiele...
Więcej